DEBATA PRZYSZŁOŚĆ MŁODZIEŻOWYCH RAD – NOWELIZACJA ARTYKUŁU 5B

0
45

W sobotę 9 grudnia o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5 odbędzie się debata nt.: Przyszłość młodzieżowych rad – nowelizacja artykułu 5b. Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zaprasza.

Debata ta wpisuje się w cykl wydarzeń podczas wielomiesięcznych, ogólnopolskich konsultacji mających na celu wypracowanie postulatów do zmiany Ustawy o Samorządzie Terytorialnym w kwestii młodzieżowych rad.

W wydarzeniu będą brać udział uczestnicy mazowieckiego kongresu młodzieżowych radnych, którzy przez parę dni będą pracować nad materią ustawy.

W ramach konsultacji do ośmiu miast wojewódzkich, na przestrzeni paru miesięcy zjadą się młodzieżowi radni z całej Polski, aby wspólnie wypracować postulaty, które następnie zostaną przekazane do prac Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy JST. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, ponieważ założenia aktu prawnego powstawać będą w środowisku młodych aktywistów i obywateli.
Działanie w młodzieżowych radach to świetna lekcja zarządzania i odpowiedzialności. Młodzi ludzie w ich strukturach pragną działać na rzecz ojczyzny oraz społeczeństwa obywatelskiego. Chcą świadomie podejmować decyzje, dbać o pewne obszary życia publicznego, a także mieć wpływ na prawodawstwo, które ich dotyczy. Młodzieżowe rady to swego rodzaju unikat. Nie ma drugiego takiego wzorca na świecie. Należy być z tego dumnym, ale także pielęgnować i działać na rzecz rozwoju.

Redakcja piaseczno4u

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.