II Sesja MRG Piaseczno

0
53

W czwartek, 12 stycznia odbyła się II sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

Po otwarciu sesji przez przewodniczącego i zatwierdzeniu protokołu, młodzi radni głosowali nad przyjęciem planu na następny rok. Między innymi zatwierdzili takie projekty jak:
– Noc filmowa, która odbędzie się już 20 stycznia w piątek w Domu Kultury przy ulicy Tadeusza Kościuszki 46.
– II edycja Piaseczyńskiego „Mam Talent”. Termin nie został jeszcze określony, ale jego realizacja jest przewidziana na przełomie nastepnych miesięcy.

Następnie przed radnymi wystapiła p. Danuta Samek z tematem „Różne pokolenia- wspólne sprawy”. Mówiąc o problemach, które dotyczą ludzi w każdym wieku i proponując metody zwalczania ich.
W kolejnym punkcie porządku zajęto się pracą nad spotkaniem z Samorządami Uczniowskimi dzięki, którym młodzi radni będą mieli lepsze kontakty ze swoimi wyborcami.

Ostatnim etapem były wolne wnioski, podczas których były przewodniczący MRGP Miłosz Gibas podzielił się swoim doświadczeniem z minionych lat. Położył jednak nacisk na to, żeby naprowadzić, a nie prowadzić ponieważ nic tak nie nauczy człowieka jak własne doświadczenie i błędy, które popełni. Po przemówieniu Miłosza obecni przeszli do dyskusji na temat projektów, zbliżających się wielkimi krokami jak i tych odległych, które w nie mniejszym stopniu potrzebują uwagi.

 

Informacja prasowa
MRG Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.