II Sesja MRG Piaseczno

0
2

W czwartek, 12 stycznia odbyła się II sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

Po otwarciu sesji przez przewodniczącego i zatwierdzeniu protokołu, młodzi radni głosowali nad przyjęciem planu na następny rok. Między innymi zatwierdzili takie projekty jak:
– Noc filmowa, która odbędzie się już 20 stycznia w piątek w Domu Kultury przy ulicy Tadeusza Kościuszki 46.
– II edycja Piaseczyńskiego “Mam Talent”. Termin nie został jeszcze określony, ale jego realizacja jest przewidziana na przełomie nastepnych miesięcy.

Następnie przed radnymi wystapiła p. Danuta Samek z tematem “Różne pokolenia- wspólne sprawy”. Mówiąc o problemach, które dotyczą ludzi w każdym wieku i proponując metody zwalczania ich.
W kolejnym punkcie porządku zajęto się pracą nad spotkaniem z Samorządami Uczniowskimi dzięki, którym młodzi radni będą mieli lepsze kontakty ze swoimi wyborcami.

Ostatnim etapem były wolne wnioski, podczas których były przewodniczący MRGP Miłosz Gibas podzielił się swoim doświadczeniem z minionych lat. Położył jednak nacisk na to, żeby naprowadzić, a nie prowadzić ponieważ nic tak nie nauczy człowieka jak własne doświadczenie i błędy, które popełni. Po przemówieniu Miłosza obecni przeszli do dyskusji na temat projektów, zbliżających się wielkimi krokami jak i tych odległych, które w nie mniejszym stopniu potrzebują uwagi.

 

Informacja prasowa
MRG Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here