KONSTANCIN GRA DLA KAROLINY

0
44

W niedzielę, 19 sierpnia w konstancińskim Parku Zdrojowym odbędzie się koncert charytatywny dla Karoliny.


38-letnia Karolina, matka dwóch synów walczy z chorobą. Ma nieoperacyjnego guza mózgu. Jej jedyną szansą jest kosztowne leczenie za granicą, ale kobiety nie stać na jej sfinansowanie. W pomoc zaangażowali się mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, którzy postanowili zorganizować dla niej koncert charytatywny. W niedzielę, 19 sierpnia 2018 roku w konstancińskim Parku Zdrojowym odbędzie się koncert dla Karoliny. Rodzinny piknik z wieloma atrakcjami zacznie się o godz. 12, a o godz. 15 w amfiteatrze rozpocznie się koncert, który zwieńczy występ Renaty Przemyk. Nie bądźmy obojętni, każdy może pomóc.

Redakcja piaseczno4u

Karolina jest mieszkanką Konstancina-Jeziorny ma 38 lat. 2 wspaniałych synów. Pierwszego z nich urodziła jeszcze przed maturą, a pod koniec 2014 roku pojawił się na świecie Jaś, który wypełnił dom radością. Nie zawsze było różowo, ale dzięki ciężkiej pracy, licznym wyrzeczeniom i niestety kosztem zdrowia, udało Jej się osiągnąć to, o czym zawsze marzyła, szczęśliwą rodzinę i dom. I nagle TEN wyrok? Zaczęło się niewinnie od spadającego z nogi kapcia. Był marzec 2018. Niedowład w nodze zaczął się pogłębiać, spowodował utykanie. Zaczęła szukać przyczyny. Okazało się, że za niedowład odpowiedzialny jest guz. Skierowanie na biopsję, oczekiwanie, wynik. Glejak. Gwiaździak anaplastyczny III stopnia złośliwości, nieoperacyjny. W takim przypadku rokowania są niekorzystne. Teraz Karolina robi wszystko, by pokonać chorobę. Musi natychmiast podjąć leczenie. Chce spróbować immunoterapii, oraz metody Nanotherm w Berlinie, a także innych dostępnych za granicą możliwości. Niestety nie ma środków na ich sfinansowanie. Wszystkie konsultacje są kosztowne. Czasu jest niewiele. Guz rośnie i każdego dnia odbiera Jej czas na ziemi. Karolina nie zamierza się poddawać, chce nadal pracować, żyć dla rodziny. Nigdy nie była obojętna na ludzką krzywdę, zawsze pomagała innym. Teraz liczy na naszą pomoc.

Okazało się, że nie brakuje ludzi o wielkich sercach. Wśród mieszkańców Konstancina-Jeziorny narodził się pomysł, by zorganizować koncert charytatywny dla Karoliny. W akcję zaangażowali się nie tylko bliscy, sąsiedzi, znajomi i przyjaciele kobiety, lecz także inni mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, których poruszyła jej historia. Dołączyli lokalni przedsiębiorcy, stowarzyszenia, Konstanciński Dom Kultury, samorządy gminy i powiatu oraz wielu wspaniałych artystów.

W samo południe w Parku Zdrojowym zacznie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Będą m.in. zabawki dmuchane, animacje dla dzieci, malowanie buzi, czytanie bajek, stoiska z rękodziełem, stoiska z ciastami i wyrobami (Mamy dla mamy oraz Babeczki dla babeczki ? inicjatywy sąsiedzkie), szycie, gra w boule, punkty gastronomiczne, miasteczko ruchu drogowego, strefa fitness i sportowa przygotowana przez kluby sportowe z Konstancina, licytacje przedmiotów, występ iluzjonisty oraz motocykliści. Całkowity dochód z koncertu będzie przeznaczony na leczenie Karoliny.

O godz. 15 w amfiteatrze rozpocznie się koncert, w którym wezmą udział Tomasz Steciuk, Nula Stankiewicz oraz lokalni twórcy: Karina Mrówka z zespołem, Bez Cienia Ciszy, Kolorofonia, Hamski Bruk, Paborowski, Tearaz i TU, HLA 4TRANSPLANT. Koncert zwieńczy występ doskonałej wokalistki Renaty Przemyk, która także zgodziła się pomóc Karolinie.

Jest niezwykłą artystką, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną ? piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

Pomóc Karolinie można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ?Kawałek Nieba?
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: ?1630 pomoc dla Karoliny Marcinkowskiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.