Kultura i planistyka – Przegląd tygodnia

0
3

Tym razem o jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Piasecznie, o dokumencie, który może zmienić wszystko w gminie i o coraz bardziej popularnej atrakcji turystycznej naszego rejonu.

Kulturalne Piaseczno

Cały powiat był kilka lat temu Kulturalną Stolicą Mazowsza, towarzyszyło nam wtedy mnóstwo atrakcji na całkiem niezłym poziomie. W tym roku, już bez tytułów, robimy może nawet jeszcze więcej w aspekcie szeroko pojętej kultury. Nie chodzi tu tylko o wspominane mniej lub bardziej regularnie festyny i pikniki w szkołach czy święta poszczególnych miejscowości. Trzeba także docenić działalność Centrum Kultury, które w zasadzie co weekend zapełnia piaseczyński rynek mieszkańcami pod sceną i wśród zgromadzonych na miejscu atrakcji. Szczególną uwagę warto byłoby zwrócić na tegoroczne Teatralia Sobótkowe. Był czas, że impreza podupadła na tyle, że wielu wieńczyło jej rychły koniec. Dziś, patrząc na to, co do tej pory zadziało się już w temacie tegorocznej imprezy trzeba mocno powiedzieć, że plotki o śmierci pacjenta były mocno przesadzone. Teatralia trzymają się mocno, kogo nie było w tym roku, niech szykuje się przynajmniej na najbliższą sobotę na obrzęd nocy świętojańskiej o godzinie 21:30.

Studium dla Piaseczna

Wkrótce będziemy mogli zapoznać się ? i złożyć swoje uwagi ? do jednego z najważniejszych dokumentów, jakie przyjmuje gmina. Mowa tu o Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Piaseczno. Studium określa w zasadzie wszystko co będzie możliwe a co nie na terenie miasta i okolic. Grunty rolne bądź budowlane, usługi, zabudowa wielorodzinna lub tylko domki, nowe drogi, tereny zielone ? wszystko to znajduje się w zarysie właśnie tu. Dopiero potem, na podstawie Studium, sporządza się miejscowe plany zagospodarowania. Dlatego tak ważne jest, aby z dokumentem się zapoznać i ? ewentualnie ? złożyć do niego uwagi.

Od 25 czerwca do 21 lipca w holu I piętra urzędu gminy będzie można zapoznać się ze Studium. Dyskusja nad Studium odbędzie się 10 lipca w sali konferencyjnej urzędu w godzinach 13:00 ? 16:00. Uwagi można składać do 14 sierpnia 2014. I żal tylko, że tak ważny temat omawiać będziemy w wakacje, kiedy wielu osób nie ma w domach lub mają w głowie o wiele lżejsze i przyjemniejsze tematy…

Kajakowe Sytuacje

W Temacie Tygodnia przyjrzymy się nieco bliżej kajakom na Jeziorce i wydarzeniom ostatniego tygodnia. Będzie o eko spływach, działaniach przeciwpowodziowych, ściekach spuszczanych do rzeki oraz wieczorze kawalerskim zakończonym tragedią.

Krzysztof Dynowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here