Mieszkańcy największym dobrem Uwielin

0
12

Z sołtys Uwielin, Teresą Wójcicką, rozmawiała Agnieszka Deja.

Jakie zmiany zaszły w ostatnich latach w Uwielinach?

Teresa Wójcicka: Uwieliny zmieniły się z terenów typowo wiejskich i rolniczych. Sprowadzają się do nas nowe osoby, coraz mniej mamy rolników. Od roku mamy nowy most. Jesteśmy sołectwem, na terenie którego znajduje się szkoła. W ostatnich latach skupiliśmy się na rozwoju związanym właśnie z tą placówką ? szkoła się rozbudowuje, powstaje część przedszkolna. Niedawno zbudowano plac zabaw. Pojawiło się boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej, mamy siłownię pod chmurką, która w najbliższym czasie będzie rozbudowana. Mimo że ta sportowa infrastruktura mieści się na terenie przyszkolnym, jest ogólnie dostępna, korzystają z niej mieszkańcy Uwielin i innych miejscowości. Większość wsi jest oświetlona. Wiem, że na ul. Szkolnej w stronę lasu by się przydały jeszcze ze dwa słupy, ale możliwe, że w niedługim czasie je zakupimy.

Jakie zmiany są planowane na najbliższy czas?

T.W.: Oprócz siłowni rozbudujemy też ścieżkę zdrowia. Staramy się o chodnik i remont drogi wojewódzkiej. Mieszkańcy bardzo się o to upominają i to od lat. Na wiosnę zostanie zakupiony stół do tenisa przeznaczony do gry na zewnątrz. Pojawi się też zjazd linowy dla dzieci. Chcielibyśmy, by w przyszłości zbudowano bieżnię. Marzy nam się też boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, koszykówkę.

Czy są jakieś problemy, z którymi zmagają się Uwieliny?

T.W.: Naszym można powiedzieć nieustającym problemem jest rzeka, o którą nikt nie dba. Nie jest wykaszana, bobry robią żeremia, woda nie odpływa. Jest to niepokojące i męczące dla mieszkańców. Poza tym to jak wszędzie ? dziury w drogach i łaty na łatach mniejsze i większe.

Cały wywiad dostępny jest na stronach naszego partnera medialnego Przeglądu Piaseczyńskiego ? link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.