NEW BONE TEATR WITKACEGO OD-JAZZ-DOWO – W PIASECZNIE

0
22

We wtorek 8 maja w Piasecznie odbędzie się Wtorek Jazzowy podczas którego wystąpi zespół New Bone – Teatr Witkacego od-jazz-dowo.

Miejsce: godz. 20.00,  sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49.
Bilety: 20 zł, dostępne w kasie lub na www.kulturalni.pl

Redakcja piaseczno4u

NEW BONE to kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały sie takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił sie do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał sie także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!
Zespół występuje w składzie: Tomasz Kudyk – trabka, flugelhorn, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.