SÓL ZIEMI i FILIP ĆWIK w PIASECZNIE

0
11

W środę 13 marca w Piasecznie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, którego gościem specjalnym będzie Filip Ćwik. Wstęp wolny.

Miejsce: godz. 19.00, Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49.

Redakcja piaseczno4u

Filip Ćwik studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest współzałożycielem agencji Napo Images i Fundacji Napo. Laureat wielu konkursów fotograficznych m. in. World Press Photo (2011), Sony World Photography Awards (2011), Grand Press Photo (2013, 2011, 2009, 2005), Konkurs Fotografii Prasowej (2007, 2006, 2002), BZ WBK Press Foto (2006). Publikuje w takich tytułach jak „Le Monde”, „Das Magazine”, „International Herald Tribune”, „L’Espresso”, „Davs Japan”, „Guardian”, „The Times”. W latach 2001 – 2013 związany z tygodnikiem „Newsweek Polska”. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). W swojej pracy stara się znaleźć równowagę między zleceniami komercyjnymi i prasowymi, a własnymi, długoterminowymi projektami wykraczającymi poza definicję dokumentu czy fotoreportażu. W latach 2010- 2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 wydał swój pierwszy, autorski album fotograficzny „12 twarzy/faces”, dostępny także w wersji kolekcjonerskiej.

Sól Ziemi / The Salt of The Earth reż. Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado Niemcy, 2014, 110 min Sebastiao Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie: konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. W swym nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora i gdzie można zobaczyć krajobrazy jakby zaczerpnięte z księgi Genesis. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie. Poznajemy Salgado z perspektywy jego syna Juliano oraz Wima Wendersa, współreżysera filmu i fotografa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.