Sypialnia Warszawy?

0
56

Z sołtys Nowej Iwicznej, Anną Pietrzak, rozmawiała Agnieszka Deja.

Jakie zmiany zaszły ostatnio w Nowej Iwicznej?
Anna Pietrzak: Nowa Iwiczna to specyficzne sołectwo. To właściwie małe miasteczko z dobrą infrastrukturą, w pełni zurbanizowane. Mamy mało miejsca na dodatkowe inwestycje. Ostatnio powstał u nas tylko sklep Top Market. W Nowej Iwicznej obecnie kładziemy nacisk przede wszystkim na sprawy typu odwodnienie, kanalizacja, oświetlenie ulic, chodniki… Większość rzeczy już jest. Jesteśmy najbardziej rozbudowanym i największym sołectwem w gminie Lesznowola. Mimo wszystko staramy się, by było jeszcze lepiej.
Ostatnio przy ul. Szkolnej powstały barierki dla bezpieczeństwa dzieci. Mamy kawiarenkę Caffe Muffin, którą otworzyli ludzie z Nowej Iwicznej. Są sklepiki i kwiaciarnia. Do dyspozycji mieszkańców jest świetlica GOK przy ul. Zimowej. Możemy się też pochwalić skateparkiem i niewielkim skwerkiem, na którym można usiąść na ławce i odpocząć.
Niedługo będziemy też mieli nową stronę internetową naszego sołectwa. Będą na niej publikowane informacje z gminy oraz wszystko, co dotyczy Nowej Iwicznej. Niedawno na terenie zielonym przy skateparku stanęły nowe urządzenia siłowe dla tych mieszkańców, którzy lubią poćwiczyć na świeżym powietrzu.

Cały wywiad dostępny jest na stronach naszego partnera medialnego Przeglądu Piaseczyńskiego – link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.