Uzdrawiająca siła masażu Lomi Lomi

0
8

Zbawienne działanie masażu na psychikę oraz ciało człowieka jest znane od tysięcy lat. W kulturze Wschodu masaż zawsze był  sprawą naturalną i ludzie w każdym wieku korzystali i wciąż korzystają z jego z dobrodziejstw. W zachodnich kulturach był znacznie później doceniony, od kilku lat jednak przeżywa ?renesans?.

Żyjemy szybko, bezrefleksyjnie, każdego dnia rywalizujemy, mamy nawał spraw do załatwienia ?na już?, ?na teraz?. Duże tempo życia wprawia nas w permanentny stan napięcia i ciągłego oczekiwania. Jesteśmy przemęczeni, tracimy kontakt z naszym ciałem i tym co w nas duchowe. Czas się zatrzymać, wyciszyć, pomyśleć, zintegrować się z każda komórką własnego ciała. Zasługujemy na chwile odprężenia i wyzwolenie się od tyranii czasu.

Lomi Lomi czyli dotyk aksamitną łapą zadowolonego kota

 Dobrą alternatywą ku temu jest masaż Lomi Lomi. To wspaniałe doświadczenie dla zmęczonego ciała i ducha. Tradycja tego masażu narodziła się na Hawajach i znajduje  swój początek w filozofii Huny. Według tej filozofii cały świat przenika energia mana, którą można wykorzystać na swoje potrzeby. Człowiek jest nierozerwalnie złączony z naturą. Lomi Lomi to  elementy  tańca, który  hawajscy szamani od zawsze łączyli  z masażem, przez długi czas nazywano go masażem świątynnym. Wykonywany był przy akompaniamencie wielogłosowych pieśni rzekomo mających uzdrawiającą moc. Słowo Lomi to hawajski odpowiednik słowa masaż. W wolnym tłumaczeniu oznacza ?dotyk aksamitną łapa zadowolonego kota?. Podwójne wykorzystanie tego słowa Lomi Lomi ma podkreślać uczucie błogostanu, miękkości, zadowolenia, miłości. Masowane jest całe ciało człowieka i otaczające go ciała energetyczne. W masażu używa się przedramion, dłoni, łokci – wykonując nimi taneczne ruchy. Dotyk oddziałuje na głębokie tkanki, stawy, redukuje stres. W trakcie masażu stosowane są też techniki świadomego oddychania.

Działanie na 4 poziomach

 Na poziomach:
– fizycznym redukuje stres, uwalnia od napięć napięcia i ?odblokowuje? ,przywraca prawidłowy oddech, sprzyja układowi krążenia
– emocjonalnym, wycisza emocje, odcina od tych negatywnych
– umysłowym ,wycisza myśli, uspokaja, pomaga odrzucić negatywne myślenie
– energetycznym –  poprawia i wzmacnia przepływ energii, przywraca harmonie

Doświadczanie tego masażu bywa postrzegane jako rozpoczęcie nowego etapu życia i głęboko oczyszczającej podróży. Od kilku lat ten masaż zyskuje zainteresowanie i popularność w Polsce i na całym świecie.

Ile trzeba zapłacić?

Ceny masażu w warszawskich salonach to koszt ok 100- 250 zł w zależności od czasu jego trwania. Warto pamiętać, że ten rodzaj masażu często jest wykonywany przez 2 masażystów. W Piasecznie koszty takiego masażu są nieco niższe za 60-90 całościowego masażu Lomi Lomi średnio należy zapłacić 120 zł

Holistyczne działanie

Obdaruj się tym co dla Ciebie dobre. Masaż Lomi Lomi działa holistycznie, a wiec na całe ciało. Ogromne znaczenie ma postawa osoby masującej, od której powinien emanować szacunek dla drugiego człowieka i troska aby ten czas jak najlepiej i najmądrzej wykorzystać. Dobrze wykonany masaż wpływa na wszystkie poziomy istoty, ośrodki energii, odbudowuje kontakt z własnym ciałem i jego potrzebami. Nierzadko obserwuje się proces, wzrostu samoświadomości i uczucie uwolnienia, odczuwania ?tu i teraz? , a więc odzyskaną chęcią życia.

Kinga Woźniak

 
L.Lidell i S.Thomas  Masaż Techniki wschodu i zachodu

PODZIEL SIĘ
Następny artykułTy też możesz pomóc!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.