XIV RALLY PIASECZNO

0
20

W sobotę i niedzielę, 8 i 9 odbędzie się „XIV RALLY PIASECZNO”

Rajdy rozegrane zostaną w cyklu dwudniowym:

w dniu 8 czerwca 2019 r.:
9 prób sportowych, w tym:
– „SUPER PRÓBA” o PUCHAR WÓJT GMINY LESZNOWOLA
– PUCHAR STAROSTY PIASECZYŃSKIEGO

w dniu 9 czerwca 2019 r.:

4 widowiskowe próby sportowe, w tym:
– „SUPER PRÓBA” o PUCHAR BURMISTRZA PIASECZNA
– „SUPER PRÓBA VIP” o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM
– „PUCHAR” PREZESA AK CENTRUM

Tradycyjnie współorganizatorami imprezy są:
SOS PZM., Miasto i Gmina Piaseczno, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Gmina Lesznowola

Imprezie PATRONUJE:

– BURMISTRZ MIASTA i GMINY PIASECZNO
– STAROSTA POWIATU PIASECZYŃSKIEGO
– WÓJT GMINY LESZNOWOLA.

W tegorocznej imprezie – rajd przebiegać będzie po wyselekcjonowanych dotychczasowych odcinkach prób. Zapowiada się, więc mocna, dynamiczna rywalizacja na odcinkach pt. „OS” bez zbędnej „słupkomani”, na nawierzchniach utwardzonych: asfalt, kostka bauna, beton, częściowo lekko zanieczyszczonych, co będzie czyniło jazdę szybką, dynamiczną i widowiskowa.

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i zalecanym NW, dwa kaski ( mogą być typu motocyklowego) oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość zarówno zdobycie punktów do licencji PZM sportu samochodowego – „RN”, jak i sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

Specjalnie dla mieszkańców Piaseczna i Gminy, którzy wystartują w imprezie, przygotowano, niezależnie od punktacji imprezy – osobny Puchar, pod warunkiem wystartowania minimum 3 załóg.

Zaproszono znanych utytułowanych Zawodników, w charakterze gości, do zaprezentowania się zgromadzonej publiczności.

Program Imprezy rozplanowany na dwa dni przedstawia się następująco:

8 czerwca br. (sobota), 1 sekcja: Piaseczno: Targowisko miejskie, ul. Nadarzyńska. Godz. 10.00 start do imprezy

– Na około 40 kilometrowej trasie na w obrębie Piaseczna, Lesznowoli i okolic rozegranych zostanie 9 prób sportowych, o max. dopuszczalnych długościach, łatwych w nawigacji, szybkich zarazem technicznych, rozgrywanych na zamkniętych placach, o zmiennej nawierzchni (asfalt, beton, bruk) i różnorodnej charakterystyce, poprzedzonych punktami kontroli czasu.

– W Lesznowoli na terenie toru, przy ul. Osiedlowej 2a w Mysiadle tradycyjnie odbędą się 3 próby, gdzie Załogi będą walczyć o „SUPER PRÓBĘ” WÓJT GMINY LESZNOWOLA. oraz PUCHAR STATOSTY PIASECZYŃSKIEGO.

9 czerwca br. (niedziela), 2 sekcja: Piaseczno. W godzinach 11.00-16.00, W centrum miasta, przy ul. Józefa Sierakowskiego, na wyłączonym z ruchu parkingu rozegrana zostanie widowiskowa „Super Próba” poprzedzona paradą (przejazd kolumny samochodów po wyznaczonych ulicach miasta) zaproszonych Gości i Uczestników w eskorcie policji, zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca marsz. Józefa Piłsudskiego.

– „SUPER PRÓBA” o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA i GMINY PIASECZNO – wliczona również do klasyfikacji rajdu.
– „SUPER PRÓBA VIP” o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM, dla zaproszonych WŁODARZY: MIASTA, STAROSTWA, GMINY.
– PUCHAR PREZESA AUTO KOŁO CENTRUM – niewliczona do klasyfikacji. Dla uczestników rajdu oraz zgłoszonych kierowców pragnących przystąpić do rywalizacji zgodnie z regulaminem startu.
– Ekspozycje Firm wspierających i sponsorujących imprezę, w tym pokaz najnowszych modeli wiodących firm motoryzacyjnych.
– „BEZPIECZNE WAKACJE” wspólnie z Policją organizowany zostanie dla Młodzieży konkurs z nagrodami ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego.
– Pokaz Ratownictwa Drogowego przez Straż Pożarną w symulowanym wypadku drogowym.
– Pokazowe przejazdy utytułowanych Zawodników, w tym w KLASIE LEGEND oraz zgłoszonych Uczestników rajdu.
– Uroczyste zakończenie imprezy z udziałem Włodarzy.

Auto Koło Centrum zaprasza.

Redakcja piaseczno4u

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.