ZACZYTAJ SIĘ W KONSTANCINIE

0
33

W sobotę 2 czerwca w Konstancinie odbędzie się Dzień Dziecka z książką.


Miejsce: w godz.13.00-17.00Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15.
W programie mnóstwo atrakcji dla małych i starszych czytelników, m.in. czytanie bajek przez zaproszonych gości, warsztaty komiksowe i detektywistyczne oraz ostry dyżur literacki, gry planszowe oraz wykład dla rodziców. Ponadto stoiska wydawnictw i prezentacja książek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na wybrane punkty programu obowiązują zapisy lub darmowe wejściówki.

Redakcja piaseczno4u

Program Imprezy:

Bajeczny maraton

13:00 Altana przy Hugonówce. Do przeczytania swoich ukochanych bajek zaprosiliśmy specjalnych gości. Pozwól się zaskoczyć i dowiedz się kto jest ulubionym bohaterem literackim naszych gości.

Ostry dyżur literacki

od 13:00 do 17:00 – polana przed Hugonówką. W księgarni nie wiesz jaką wybrać książkę? Wszystkie książkowe prezenty to niewypały? A może nie lubisz czytać? Znamy lekarstwo na te dolegliwości. Przyjdź i skorzystaj z porady lekarzy od literatury, którzy dobiorą Ci idealną książkę. Nazwę i dawkowanie dostaniesz na recepcie, żeby nie zapomnieć. To nie żarty.

Warsztat detektywistyczny na podstawie książki Justyny Bednarek ?Pięć sprytnych kun?

od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką. Rozwikłanie tajemnicy spisku gastronomicznego wyższych sfer będzie głównym zadaniem uczestników warsztatu.

Warsztat dla młodych rysowników ? Bajkowy komiks

od 13:00 do 17:00 – polana przed Hugonówką. Podczas warsztatu dzieci spróbują swoich sił w rysowaniu ulubionych postaci z bajek i wymyślaniu komiksowej historii. Prace będzie można oglądać przez 2 dni w Parku Zdrojowym.

Warsztat bez prądu ? Giermek

od 13:00 do 17:00 – polana przed Hugonówką. Zapraszamy na emocjonujące rozgrywki dla małych i dużych. Gry słowne, planszowe, karciane i łamigłówki. Będziecie mieli okazje zapoznać się z grami różnego typu, tymi bardziej i mniej znanymi, sprawdzić się i wziąć udział w fantastycznych rozgrywkach.

Jestem ok, taki jaki jestem – jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości – wykład dla rodziców

godz. 14:30 – Hugonówka, sala widowiskowa. Zapisy mailowe na spotkanie pod adresem psiedlecka@konstancinskidomkultury.pl Zapraszamy rodziców, przyszłych rodziców, dziadków, opiekunów, a także wszystkie inne osoby chcące budować z dziećmi relacje oparte na szacunku, zaufaniu i autentyczności na seminarium inspirujące oparte na wartościach Jespera Juula. W trakcie seminarium porozmawiamy o tym, jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości i jak dorośli mogą ten proces wspierać.

Czego się dowiecie?

– Czym jest poczucie własnej wartości i dlaczego jest niezwykle ważne dla dobrostanu dziecka?

– Czym różni się poczucie własnej wartości od pewności siebie i wiary w siebie?

– Jak wspierać rozwój zdrowego poczucia własnej wartości u dzieci?

Spotkanie poprowadzi Julia Galia.

Afryka – śladami Stasia i Nel – slajdy podróżnicze

godz. 17:00 – Hugonówka, sala widowiskowa. Darmowe wejściówki do odbioru w dniu wydarzenia w kasie KDK Przez Czarny Ląd przejedziemy szlakiem, który ponad 100 lat temu przemierzyli bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza ?W pustyni i w puszczy?. Podczas podróży czeka nas wiele przygód ? rejs statkiem po Nilu, przejazd wysłużonym pociągiem przez pustynię Nubijską, a także przeprawy ciężarówkami przez afrykańskie bezdroża. Wybierzemy się na safari, podczas którego spotkamy wiele dzikich zwierząt. Podziwiać będziemy również piękno afrykańskiego krajobrazu: zielone góry Siemen w Etiopii, piaszczyste plaże Zanzibaru oraz rozłożyste baobaby, które były schronieniem dla wędrujących po Afryce Stasia i Nel.

Strefa zaczytania

od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką Miejsce literackiego relaksu ? leżaki, dobre jedzenie i przede wszystkim najlepsze książki od naszych wystawców: Wydawnictow Literówka Księgarnia Tarabuk Księgarnia Papierowy Świat Giermek i inni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.