Zmiana miejsca koncertu w Górze Kalwarii

0
4

W piątek 8 września w ramach Festiwalu Filmu w Górze Kalwarii o godz. 20.30 odbędzie się koncert. Wystąpi  Natalia Przybysz & Raphael Rogiński. Wstęp wolny.

Z powodu złych warunków atmosferycznych piątkowy koncert Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego zostaje przeniesiony do siedziby Ośrodka Kultury przy ul. por. Jana Białka 9.

Redakcja piaseczno4u

Ona ? charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów, posiadaczka jednego z najlepszych głosów w Polsce doskonale porusza się w klimatach soul/RnB (Sistars) i blues/rock (solowe płyty: Kozmic Blues. Tribute to Janis Joplin i Prąd, który osiągnął status diamentowej płyty).

On ? wszechstronnie uzdolniony gitarzysta, badacz folkloru ? propaguje muzyczną tradycję żydowską (Cukunft, Shofar, Alte Zachen), amerykański folk (Wovoka, Shy Albatross), a ostatnio pieśni kurpiowskie (Żywizna). We wspólnym projekcie Shy Albatross (wraz z perkusistą Hubertem Zemlerem i wibrafonistą Miłoszem Pękalą) Natalia i Raphael reinterpretują tradycje folkowe z różnych zakątków świata. Na wydanej w 2016 roku płycie ?Woman Blue? znalazło się 9 utworów z tekstami zaczerpniętymi z tradycji, opowiadającymi o perspektywie kobiet pogrążonych w żałobie, cierpiących głód, obdarzonych paranormalnymi zdolnościami, gangsterek i niewolnic. W warstwie instrumentalnej słychać nawiązania do bluesa, muzyki afrykańskiej i irlandzkiego folku.

Podczas koncertu w Górze Kalwarii duet wykona nie tylko utwory Shy Albatross, ale też takich artystów jak David Bowie, Nina Simone, Terry Callier i Wanda Warska (utwór Uroda ? z muzyką Warskiej i tekstem Agnieszki Osieckiej znalazł się na wydanej w tym roku płycie nowOsiecka). Magiczna muzyka duetu rozbrzmi na wieży strażackiej za Kinem Uciecha w miejscu, które oczarowało mieszkańców podczas wakacyjnych pokazów kina letniego.

Redakcja piaseczno4u

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here